Desenleri renk ayrımı yaparken

  1. Home
  2. Desen çizimi
  3. Makale detayı

Desenleri renk ayrımı yaparken

share

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email
Emprime desenin renklerini ayırmaya başlamadan önce desenin analizi yapılması gereklidir. Desenin taraması önerilen şekli karton üzerine yapışkan sprey sıkılarak sabitlenmesi ile başlar. Taraması en az önerilen 508 Pixels/inch (200 Pixel/cm ) olmalıdır. Taramanın çözünürlüğünün yüksek olması net ve temiz bir çalışma olmasını sağlar. Tasarımı yapılmış olan bir resim ise internet ortamında çözünürlüğü en yüksek ve temiz olanının bulunması renk ayrımında işinizi rahatlatacaktır. Artık çizime hazırız, yapılması gerekenler sırası ile şöyle sıralayabiliriz;
  • Program seçimi (Resimden oluşan bir desen ise Photosop kullanılmalıdır.
  • Yazılardan oluşan bir desen ise Corel Draw yada ilinstrator programı tercih edilmelidir. ( vektör tabanlı bir program kullanmak sizin için en büyük rahatlıktır. Bilmiyorsanız mutlaka öğrenmelisiniz.
  • Çözünürlük ve ölçünün hazırlanması,
  • Dekupe edilecek kısımların ve seçim yapılırken kullanılması gereken maskelemenin belirlenmesi,
Photoshop programında renk ayrımı yapıyorsanız channels kullanmalısınız.

Desen Çizmek Zormu?

Bu sorunun cevabı, Desinatör değilseniz desen çizmenin zor olabileceğidir. Ancak desen çizmenin iyi yanı, her zaman basit bir şeyle başlayabilmenizdir. Örneğin, çocuklara çizmeyi öğrettikleri ilk desenlerden biri, kendi adlarına veya dört yapraklı yoncaya ait şekillerdir. alıştırmalar yaparak ve hergün düzenli olarak doğru kişilerden ders alarak çalışılırsa 2 ay içerisinde basit desenleri çizmeye başlaya bilirsiniz.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Quis ipsum suspendisse vel facilisis.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rating*

Categories

Trending posts

No posts found

Subscribe

Lorem ipsum dolor amet, consecte- tur adipiscing elit, sed tempor.